سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان | پنجشنبه : هفت خرداد ماه 1394 / ساعت 22:21:33

هر ۵ روز یک آتش سوزی در واحدهای صنفی گرگان

با هماهنگی ایجاد شده با مجمع امور صنفی آقای زرگرانی مدیرعامل سازمان در جلسه مجمع عمومی اصناف حاضر شد وعنوان نمود که متاسفانه هر 5 روز یکی از واحدهای تجاری شهر گرگان دچار آتش سوزی می شود و اگر منازل مسکونی وخودروهای شما را به این آمار اضافه نماییم هر 3روز شاهد یک آتش سوزی هستیم . لذا اعلام داشت که سازمان آتش نشانی آمادگی کامل را جهت ارائه آموزش به صورت رایگان برای کلیه صنوف را خواهد داشت و جهت جلوگیری وپیشگیری از وقوع حوادث احتمالی دست یاری به سوی آنها داد.

برگزاری دوره آموزش شناسایی مواد خطرناک برای آتش نشانان استان

دوره آموزش شناسایی مواد خطرناک برای آتش نشانان استان برگزار گردید . در این دوره آموزشی آتش نشانان با انواع مواد خطرناک اعم از شیمیایی و غیرشیمیایی که آتش نشانان در حوادث و آتش سوزیها با آنها برخورد می نمایند آشنا شدند .

برگزاری جلسه شورای اداری سازمان

جلسه شورای اداری سازمان به حضور کلیه مدیران ، فرماندهان و روسای ایستگاهها در دفتر مدیرعامل سازمان برگزار گردید .

سرخط خبر ها
وقوع تعداد ۱۴۴ فقره حریق و حوادث در اردیبهشت ماه سال جاری در گرگان و حومه
در اردیبهشت ماه سال جاری تعداد ۱۴۴ فقره حریق و حوادث در شهر گرگان و توابع به وقوع پیوست . از این حوادث تعداد ۱۳۷ فقره در داخل شهر گرگان و ۷ فقره خارج از شهر به وقوع پیوسته است . همچنین ۴۸ فقره آتش سوزی و ۹۶ فقره حوادث امداد و نجات بوده است . بیشترین حوادثی که در شهر گرگان و حومه اتفاق افتاده است مربوط به محبوس شدن در اماکن با ۲۳ فقره و ورود حیوانات وحشی با ۲۵ فقره و محبوس شدن در آسانسور با ۱۰ فقره بوده است و در بخش حریق بیشترین موارد مربط به حریق منازل مسکونی با ۱۲ فقره و حریق علفزار با ۱۷ فقره بوده است . در این حوادث و آتش سوزیها متاسفانه ۸ نفر از هموطنانمان مصدوم شدند .
برگزاری دوره آموزش شناسایی مواد خطرناک برای آتش نشانان استان
دوره آموزش شناسایی مواد خطرناک در سازمان آتش نشانی گرگان برگزار گردید در این دوره آموزشی فراگیران با کلیه مواد شیمیایی و غیر شیمیایی خطرناک که در حوادث و آتش سوزیها با آن مواجهه می شوند آشنا شدند . این دوره آموزشی در طی دو روز و مدت ۱۶ ساعت با حضور تعداد ۸۵ نفر از آتش نشانان استان در محل سالن آموزش سازمان برگزار شد . تدریس این دوره را ۴ نفر از اساتید گروه شیمی دانشگاه گلستان بر عهده داشتند
هر ۵ روز یک آتش سوزی در واحدهای صنفی گرگان
با هماهنگی ایجاد شده با مجمع امور صنفی آقای زرگرانی مدیرعامل سازمان در جلسه مجمع عمومی اصناف حاضر شد وعنوان نمود که متاسفانه هر 5 روز یکی از واحدهای تجاری شهر گرگان دچار آتش سوزی می شود و اگر منازل مسکونی وخودروهای شما را به این آمار اضافه نماییم هر 3روز شاهد یک آتش سوزی هستیم ، چنانچه فردی که دچار حادثه می گردد اگرخونسردی خود را حفظ کرده وآموزش آتش نشانی وایمنی را گذرانده باشد می تواند در لحظه صفر وارد عمل شده وباعث جلوگیری یا کاهش حوادث گردد. لذا بدینوسیله اعلام داشت که سازمان آتش نشانی آمادگی کامل را جهت ارائه آموزش به صورت رایگان برای کلیه صنوف را خواهد داشت و جهت جلوگیری وپیشگیری از وقوع حوادث احتمالی دست یاری به سوی آنها داد.
برگزاری مانور عملیاتی اطفای حریق و نجات در ساختمانهای بلند
مانور عملیاتی اطفای حریق و امداد و نجات در ساختمانهای بلند توسط تیم های عملیاتی سازمان برگزار گردید . در این مانور تیم های عملیاتی با آمادگی کامل و برنامه ریزی دقیق طبق سناریوی از پیش تعیین شده پس از تماس فرضی یکی از شهروندان با سامانه ۱۲۵ با انجام وظایف خود اقدام نمودند . در این مانور تعداد حدود ۳۴ نفر از پرسنل عملیاتی ، کلیه پرسنل اداری ، مدیران شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر ، مدیران مدیریت بحران استانداری حضور داشتند . این مانور در ساعت ۱۰ صبح آغاز و پس از عملیاتهای اطفای حریق و نجات از طریق طناب در ساعت ۱۱ صبح به پایان رسید . برای مشاهده تصاویر این مانور به گالری تصاویر مراجعه نمایید .
قهرمانی تیم فوتسال سازمان
مسابقات فوتسال به مناسبت سی وششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به میزبانی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان با شرکت 12 تیم برگزار شد. تیم سازمان آتش نشانی متشکل از آقایان محمد لیاقی - عقیل ابراهیمی– مهدی سلمانی- میثم عبدالهی – احمد غلامی - جوادزرگرانی –اکبر ابراهیمی – حسن بیانی – صادق عباسی – علیرضا امیرلطیفی مقام قهرمانی این دوره از مسابقات را با اقتدار کسب نمود وبرنده این جام گردید.
« 12 »

توصیه های ایمینی
بادقت واجرای توصیه های ایمنی زیر می توانید حوادث برقی را به حداقل برسانید.
1. هنگام کشیدن دوشاخه از پریز برق خود بدنه دوشاخه را بگیرید نه سیم را!
2. قبل از تعویض لامپ کلید چراغ را خاموش کنید....
آتش گرفتن انسان (خودسوزی):
1. مصدوم را از دویدن بازدارید زیرا دویدن موجب آتش سوزی می شود وخطرناک است.
2. پارچه ضخیمی مانند پتو، لحاف، کت یا هر وسیله مشابه روی مصدوم....
مانور عملیاتی اطفای حریق و امداد و نجات در ساختمانهای بلند توسط تیم های عملیاتی سازمان برگزار گردید .
در این مانور تیم های عملیاتی با آمادگی کامل و برنامه ریزی دقیق طبق سناریوی از پیش تعیین شده پس از تماس فرضی یکی از شهروندان با سامانه ۱۲۵ با انجام وظایف خود اقدام نمودند . در این مانور تعداد حدود ۳۴ نفر از پرسنل عملیاتی ، کلیه پرسنل اداری ، مدیران شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر ، مدیران مدیریت بحران استانداری حضور داشتند .
این مانور در ساعت ۱۰ صبح آغاز و پس از عملیاتهای اطفای حریق و نجات از طریق طناب در ساعت ۱۱ صبح به پایان رسید .

برای مشاهده تصاویر این مانور به گالری تصاویر مراجعه نمایید .
با هماهنگی ایجاد شده با مجمع امور صنفی آقای زرگرانی مدیرعامل سازمان در جلسه مجمع عمومی اصناف حاضر شد وعنوان نمود که متاسفانه هر 5 روز یکی از واحدهای تجاری شهر گرگان دچار آتش سوزی می شود و اگر منازل مسکونی وخودروهای شما را به این آمار اضافه نماییم هر 3روز شاهد یک آتش سوزی هستیم ،
چنانچه فردی که دچار حادثه می گردد اگرخونسردی خود را حفظ کرده وآموزش آتش نشانی وایمنی را گذرانده باشد می تواند در لحظه صفر وارد عمل شده وباعث جلوگیری یا کاهش حوادث گردد. لذا بدینوسیله اعلام داشت که سازمان آتش نشانی آمادگی کامل را جهت ارائه آموزش به صورت رایگان برای کلیه صنوف را خواهد داشت و جهت جلوگیری وپیشگیری از وقوع حوادث احتمالی دست یاری به سوی آنها داد.
دوره آموزش شناسایی مواد خطرناک در سازمان آتش نشانی گرگان برگزار گردید
در این دوره آموزشی فراگیران با کلیه مواد شیمیایی و غیر شیمیایی خطرناک که در حوادث و آتش سوزیها با آن مواجهه می شوند آشنا شدند .
این دوره آموزشی در طی دو روز و مدت ۱۶ ساعت با حضور تعداد ۸۵ نفر از آتش نشانان استان در محل سالن آموزش سازمان برگزار شد .
تدریس این دوره را ۴ نفر از اساتید گروه شیمی دانشگاه گلستان بر عهده داشتند
در اردیبهشت ماه سال جاری تعداد ۱۴۴ فقره حریق و حوادث در شهر گرگان و توابع به وقوع پیوست .
از این حوادث تعداد ۱۳۷ فقره در داخل شهر گرگان و ۷ فقره خارج از شهر به وقوع پیوسته است .
همچنین ۴۸ فقره آتش سوزی و ۹۶ فقره حوادث امداد و نجات بوده است .
بیشترین حوادثی که در شهر گرگان و حومه اتفاق افتاده است مربوط به محبوس شدن در اماکن با ۲۳ فقره و ورود حیوانات وحشی با ۲۵ فقره و محبوس شدن در آسانسور با ۱۰ فقره بوده است و در بخش حریق بیشترین موارد مربط به حریق منازل مسکونی با ۱۲ فقره و حریق علفزار با ۱۷ فقره بوده است .
در این حوادث و آتش سوزیها متاسفانه ۸ نفر از هموطنانمان مصدوم شدند .
نحوه ارتباط تلفنی با سازمان آتش نشانی در موقع بروز حادثه

1- حفظ خونسردی خود و اطرافیان

2- تلفن 125 آتش نشانی را شماره گیری نمایید

3- نوع حادثه روی داده را ذکر نمایید

4- آدرس دقیق محل حادثه را اعلام نموده و یک محل مشخص مانند مسجد ، مدرسه ، مغازه و غیره را ذکر کرده تا نیروهای عملیاتی محل حادثه را سریعتر پیدا نمایند

5- شماره تلفن تماس خود را به اپراتور 125 اعلام نموده تا در صورت لزوم با شما تماس حاصل گردد

6- یک نفر را در ابتدای کوچه یا خیابان بگمارید تا نیروهای عملیاتی را به محل حادثه هدایت نماید