سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان | چهارشنبه : دوازده خرداد ماه 1395 / ساعت 04:08:20
سرخط خبر ها
حوادث روزانه 24 ساعته یکشنبه دوم خرداد 1395
سقوط از ارتفاع یک فقره/ حادثه آسانسور یک فقره/ حوادث امداد و نجات سه فقره/ نشست زمین یک فقره/
حوادث روزانه 24 ساعته شنبه اول خرداد 1395
آبگرفتگی یک فقره / حوادث امداد و نجات دو فقره/ حریق مغازه یک فقره/ حریق خودرو یک فقره/ گیرکردن انگشتری یک فقره/
وقوع 164 فقره حریق و حوادث در اردیبهشت ماه سال 1395 در شهر گرگان و توابع
در اردیبهشت ماه سال جاری تعداد 164 فقره حریق و حوادث رخ داد که از این حوادث تعداد 152 فقره در داخل شهر و تعداد 12 فقره در خارج از شهر بوده است . از کل این حوادث تعداد 50 فقره حریق و تعداد 114 فقره حوادث امداد و نجات بوده است . در این حوادث و آتش سوزیها متاسفانه تعداد 12 نفر از هموطنانمان مصدوم شدند .
وقوع 163 فقره حریق و حوادث در فروردین ماه سال 1395در شهر گرگان و توابع
در فروردین ماه سال جاری تعداد 163 فقره حریق و حوادث در سطح شهر گرگان و اطراف به وقوع پیوست . از این حوادث تعداد 152 فقره در داخل شهر و تعداد 11 فقره در خارج از شهر گرگان رخ داده است . در طی این حوادث متاسفانه تعداد 28 نفر از هموطنانمان مصدوم شدند .
حوادث روزانه 24 ساعته چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395
حریق اماکن تجاری یک فقره/ حادثه آسانسور 3 فقره/ تصادف خودرویی یک فقره/ ورود حیوانات وحشی به داخل اماکن 3 فقره/ آبگرفتگی اماکن یک فقره/ حوادث امداد و نجات یک فقره/ حریق سطل زباله یک فقره/
« 12345 »

توصیه های ایمنی
1- در زمان نظافت خانه و خانه تکانی و استفاده از نردبان و یا چهارپایه از پایداری سطح اتکای آن با زمین کاملا مطمئن باشید و از چهارپایه های استاندارد و نردبان دوطرفه استفاده کنیید.
2- در خانه تکانی از شست وشوی پرده، کف آشپزخانه، حمام و غیره که آلوده به مواد روغنی باشند توسط مواد سریع الاشتعال (مثل بنزین) جدا خودداری کنید.
3- در خانه تکانی از قرار دادن مواد شوینده مانند سفیدکننده و جوهر نمک و مانند اینها روی زمین و در دسترس کودکان جدا خودداری کرده، در حد استاندارد از آنها استفاده ....
1. باید کودکان و نوجوانان را تشویق کرد که از حوادث درک خوبی داشته باشند. باید به آنها آموزش داد که آنها در مقابل مواد محترقه و منفجره و آتشبازی آسیب پذیر هستند.
2. والدین در تهیه وسایل آتشبازی بی خطر فرزندانشان را همراهی نمایند. کودکان به هیچ عنوان شخصاَ نباید از مواد آتش بازی و محترقه استفاده نمایند.
3. از نگهداری مواد محترقه، تهیه و ساخت وسایل آتش بازی به خصوص در منزل ، زیر زمین ، محل کار و ...
برای سفر به طبیعت و جنگل ، هنگام استراحت در حفظ درختان، گیاهان و زیبائی‎های طبیعت کوشا بوده و از ایجاد آتش در این مکان‎ها جدا خودداری نمائید.
به استناد تبصره ذیل بند 14ماده 55 قانون شهرداریها و با توجه به فرارسيدن ماه مبارك رمضان بدینوسیله دستورالعمل اوليه طراحی سیستم هاي ایمنی به منظور ارتقاء ايمني اماكن عمومي و پيشگيري از وقوع حوادث مختلف از جمل حادثه آتش سوزي در محل مساجد و حسينيه ها بدينوسيله موارد ذيل از سوي « واحد آموزش و پيشگيري سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني گرگان » بشرح ذیل جهت اجرا اعلام میگرد
1. باظروف سنگین به وسایل گازسوز ضربه وارد نکنید.
2. وسایل گازسوز را در مسیر کوران هوا وجریان باد قرار ندهید.
...
بادقت واجرای توصیه های ایمنی زیر می توانید حوادث برقی را به حداقل برسانید.
1. هنگام کشیدن دوشاخه از پریز برق خود بدنه دوشاخه را بگیرید نه سیم را!
2. قبل از تعویض لامپ کلید چراغ را خاموش کنید....
نحوه ارتباط تلفنی با سازمان آتش نشانی در موقع بروز حادثه

1- حفظ خونسردی خود و اطرافیان

2- تلفن 125 آتش نشانی را شماره گیری نمایید

3- نوع حادثه روی داده را ذکر نمایید

4- آدرس دقیق محل حادثه را اعلام نموده و یک محل مشخص مانند مسجد ، مدرسه ، مغازه و غیره را ذکر کرده تا نیروهای عملیاتی محل حادثه را سریعتر پیدا نمایند

5- شماره تلفن تماس خود را به اپراتور 125 اعلام نموده تا در صورت لزوم با شما تماس حاصل گردد

6- یک نفر را در ابتدای کوچه یا خیابان بگمارید تا نیروهای عملیاتی را به محل حادثه هدایت نماید